Aktuality

Možnosti dotace na FVE pro firmy v roce 2021 a dál

9.9.2021

Národní plán obnovy – Recovery and Resilience Facility (RRF)

Největší dotační akce pro roky 2021 – 2023. Dotace na stavbu nových FVE pro firmy budou spadat do komponenty „Transformace průmyslu a přechod na čistší zdroje energie“ do které bude alokováno 8 mld. Kč. První výzvy a jejich podmínky by se měli objevit již ve 3Q 2021. Oficiální stránky NPO zde, podrobnější informace zde.


OPPIK se mění v OPTAK

Jako nástupce končícího programu OPPIK bude od začátku roku 2022 spuštěn nový operační program OPTAK (Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost). I tento by se měl svojí podporou zaměřovat na získávání energie z obnovitelných zdrojů, a tedy i výstavbou FVE. Ministerstvo průmyslu a obchodu chystá v listopadu 2021 vydat avíza výzev, ze kterých vyplynou důležité podmínky a termíny. Stránky nového programu zde, podrobnější informace zde.


Operační program Životní prostředí

Operační program životního prostředí, který je financován ze Státního fondu životního prostředí podpoří fotovoltaické projekty obcí a měst po celé České republice s výjimkou Prahy. Další kolo výzev se spustí v roce 2022 za obdobných podmínek jako doposud. Stránky programu zde.

Všechny programy a fondy pro vás budeme nadále sledovat.